Najbogatszy klub hokejowy w Rosji ma nowego właściciela. To syn przyjaciela Putina!

Najbogatszy klub hokejowy w Rosji ma nowego właściciela. To syn przyjaciela Putina!
fot. unsplash.com

O tym, że Putin ma w Rosji władzę absolutną, wie każdy, kto chociaż trochę interesuje się polityką. Ostatnio w środowisku rosyjskiego hokeja zrobiło się gorąco, za sprawą nowego trenera SKA Sankt Petersburg. To Roman Rotenberg, syn bliskiego współpracownika prezydenta Rosji. I nie byłoby to może takie szokujące gdyby nie fakt, że Rotenberg kompletnie nie ma nic wspólnego z hokejem!

Rodzina Rotenberg

Nowy trener SKA Sankt Petersburg, którego właścicielem jest Gazprom, to syn Borysa Rotenberga, przyjaciela Putina jeszcze z młodzieńczych lat. Razem walczyli w judo i grali w hokeja na lodzie. W przeszłości był wiceprzewodniczącym najwyższej klasy rozgrywkowej hokeja.

Klan Rotenbergów to jedna z najbogatszych rodzin w Rosji. Dość powiedzieć, że bracia zarządzają większą częścią gospodarki tego kraju. Ich łączny majątek szacowany jest na 5 mld 500 mln dolarów. Co ważne, rodzina ta kontroluje również ogromne zasoby rosyjskiego przemysłu wydobywczego. Nie kto inny jak właśnie oni stoją za budową obiektów sportowych na igrzyska olimpijskie w Soczi.

Zobacz: Rosyjscy hokeiści w strojach z czasów ZSSR. Czy to żart?

Wielomiesięczne przygotowania

Oficjalny komunikat SKA Sankt Petersburg mówi jasno — Roman Rotenberg był przez wiele miesięcy przygotowywany do zastąpienia trenera Waleriego Bragina. Roman z kolei wypowiada się o swoich umiejętnościach bardzo obrazowo. Siebie porównuje do trenera piłki nożnej, Jose Murinho.

Zapewnia, że nauczył się wszystkiego, co było mu potrzebne od swoich poprzedników. Na pytanie o brak doświadczenia, odpowiada z niesłychaną pewnością siebie, że obejrzał w swoim życiu tysiące meczów hokeja na lodzie. O tym, jak potoczą się losy nowego trenera, będziemy z pewnością informować na bieżąco.

Jeden komentarz o “Najbogatszy klub hokejowy w Rosji ma nowego właściciela. To syn przyjaciela Putina!

Dodaj komentarz