Dlaczego rosyjscy hokeiści zagrali w radzieckich strojach?

Dlaczego rosyjscy hokeiści zagrali w radzieckich strojach?
fot. unsplash.com

Działo się to pod koniec grudnia. Reprezentacja Rosji grała z Finlandią w ramach Channel One Cup w hokeju na lodzie. Kibiców w osłupienie wprawił nie tyle wynik końcowy, co wygląd rosyjskich hokeistów. Mieli oni na sobie koszulki Związku Radzieckiego. Czy coś się tu komuś pomyliło?

Channel One Cup

Rozgrywki te to przeprowadzane w towarzyskim duchu mecze, które mają za zadanie przygotować do udziału w hokejowych mistrzostwach świata. Jednocześnie, to jeden z etapów Euro Hockey Tour 2021/2022. Biorą w nich udział reprezentacje w hokeju na lodzie, które chcą sprawdzić swoje umiejętności przed największym sportowym wydarzeniem. Mistrzostwa Świata w Hokeju to gwarancją zetknięcia się z reprezentacją Kanady i USA, z której jak wiemy, pochodzą gracze najlepszej hokejowej ligi świata, NHL.

Jubileuszowy mecz

Znawcy rosyjskiego hokeja wiedzą, że w tym roku przypada 75-lecie hokeja na lodzie w tym kraju. Zatem na mecz z Finlandią, wystąpili oni w koszulkach inspirowanych tymi, w jakich Związek Radziecki zdobył złote medale. To wydarzenie miało miejsce na olimpiadzie w 1964 i 1968 roku. Niestety, wspomniany mecz nie okazał się dla Rosjan pomyślny, a koszulki nie były wybitnie szczęśliwe. Reprezentacja hokeju na lodzie w koszulkach ZSSR przegrała z Finlandią 2:3.

Nie jest to pierwszy raz, gdy rosyjscy hokeiści zagrali w nietypowych koszulkach. Podobna sytuacja miała miejsce 5 lat temu. Wtedy koszulki zostały wystawione na aukcję charytatywną. Co więcej, w 2018 roku, reprezentacja tego kraju zagrała w sowieckich koszulkach na mistrzostwach świata.