Skandal na dużą skalę w kanadyjskim hokeju. Sponsorzy odchodzą!

Skandal na dużą skalę w kanadyjskim hokeju. Sponsorzy odchodzą!
fot. unsplash.com

Hockey Canada ma nie lada problem. Organizacja ta, zajmująca się zarządzaniem w kanadyjskim hokeju, ma nie lada problem. O jego skali może świadczyć chociażby fakt, że sam Justin Trudeau domaga się zrobienia z tym wszystkim porządku. W tym przypadku zarzuty są poważne: molestowanie seksualne.

Sponsorzy rezygnują

Patrząc na oficjalne statystyki w kanadyjskim hokeju, ponad 27 procent budżetu jest finansowane z zewnętrznych źródeł. W ubiegłym tygodniu współpracę z męskim hokejem zawiesiła sieć barów kawowych Tim Hortons i sieć komórkowa Telus. Nie są jednak w tym osamotnieni, bo na takie działanie zdecydowały się również stacje Esso, Scotiabank oraz sieć marketów Canadian Tire i Nike.

Zobacz również: Pożar na meczu hokeja Niemcy- Dania. Na szczęście obyło się bez ofiar!

Warto zauważyć, że sponsorzy wycofują się jedynie z męskiego hokeja. W konsekwencji pierwsze terenowe organizacje hokejowe informują o wstrzymaniu wypłat dla swoich graczy. Tłumaczą to nie tylko utratą zaufania, ale i groźbą braku utrzymania płynności finansowej. O co całe zamieszanie?

Skandal z molestowaniem seksualnym

Wszystko zaczęło się od wielomilionowych wypłat dla ofiar molestowania seksualnego w kanadyjskim hokeju. Ugody mocno nadszarpnęły nie tylko finanse klubów ale ich wizerunek. Dlatego też, największe firmy odwracają się od instytucji i nie chcą mieć z nią nic wspólnego. Póki skandal z molestowaniem seksualnym w męskim hokeju, analitycy nie widzą szans na jego rozwój.

Szukasz więcej sportowych informacji? Zobacz portal sportnews.pl