Jak wybrać sprzęt do hokeja na trawie? Wbrew pozorom kij nie jest najważniejszy!

Jak wybrać sprzęt do hokeja na trawie? Wbrew pozorom kij nie jest najważniejszy!
fot. unsplash.com

Z jednej strony przypomina unihokej, z drugiej, hokej na lodzie. Hokej na trawie to dyscyplina, która w naszym kraju zdobywa coraz większą popularność. Warto wspomnieć, że jest to dyscyplina olimpijska, którą można grać właściwie przez większość roku!

Zadbaj o bezpieczeństwo!

I to w pierwszej kolejności. Właściwie każdy sport uprawiany kilka razy w tygodniu wymaga odpowiedniego zabezpieczenia się przed ewentualnymi kontuzjami. Jedną z nich jest dopasowanie odpowiedniego obuwia. Pytając w sklepie sportowym o buty do hokeja na trawie, z pewnością zostaniesz skierowany do działu z butami pozornie wyglądającymi jak korki, jednak są nieco mniejsze od tych futbolowych.

Zobacz również: Różnice między unihokejem a hokejem na trawie. Czy znasz je wszystkie?

Kolejny aspekt to ochraniacze nóg, w kontekście goleni. Chronią one przed agresywnymi atakami ale i przypadkowymi uderzeniami. Dlatego nie mogą być pominięte zarówno podczas rozgrywek jak i treningów.

Jaki kij do hokeja na trawie?

Aby dobrać go właściwie, weź pod uwagę przede wszystkim wzrost gracza. Jeżeli ma on średni i wysoki wzrost, sugeruje się kupić kije o długości 96 cm. Jednak bardzo wysocy muszą sięgnąć po rozmiary 100 i 104 cm. Osoby niższe z kolei, świetnie będą grać kijami o długości 89 i 92 cm. Nie warto również zamykać się jedynie na drewnianych kijach, równie dobrze spiszą się te z włókna węglowego czy aramidowego.

Szukasz więcej sportowych informacji? Zobacz portal bezprzerwy.pl