Unihokej to coś innego niż hokej na trawie. Czy wiesz, jakie są różnice?

Unihokej to coś innego niż hokej na trawie. Czy wiesz, jakie są różnice?
fot. unsplash.com

Wydawać by się mogło, że w hokeja można zagrać tylko na lodowisku i to mając do dyspozycji łyżwy wraz ze specjalnym ubiorem, kaskiem i ochraniaczami. Nieco inną odmianą tej gry jest hokej na trawie. Tu obowiązują trochę inne reguły. A co, jeżeli dołożymy jeszcze do tego unihokej?

Forball czyli unihokej

Najważniejszą cechą tej odmiany hokeja jest fakt, że rozgrywki są przeprowadzane na hali sportowej. Dodatkowo, zawodnicy do rozgrywek wykorzystują poliwęglanowe kije zakończone kompozytową blendą. Zamiast krążka, jak to jest w hokeju na lodzie, mamy tu ażurową, plastikową piłkę. Ogólne zasady są jednak takie same – trzeba strzelić więcej bramek niż drużyna przeciwna.

Zobacz również: Drużyny z Ukrainy w Polskiej Hokej Lidze?

Zawodnicy grają w zwykłych strojach sportowych i dopuszczalne jest, aby używali ochraniaczy i okularów Natomiast bramkarze mogą mieć specjalne stroje ochronne oraz kaski, które zapewniają bezpieczeństwo. Z drugiej strony, ułatwiają szybkie interwencje podczas meczu.

Gdzie rozgrywki na wysokim poziomie?

Unihokej jest popularny w krajach skandynawskich, głównie w Szwecji, Finlandii i Norwegii. Swoich pasjonatów znalazł jednak również w Szwajcarii, Polsce czy Czechach. Duży ośrodek unihokeja tworzy się również w Australii, Kanadzie, Singapurze oraz Japonii. Coraz więcej drużyn powstaje również w Stanach Zjednoczonych.

Szukasz więcej informacji sportowych? Zobacz portal ludziesportu.pl