Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie nie dla naszych drużyn. Eliminacje pokazały kto jest najlepszy!

Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie nie dla naszych drużyn. Eliminacje pokazały kto jest najlepszy!
fot. unsplash.com

Zarówno reprezentacja w hokeju na trawie kobiet jak i mężczyzn, zakończyli już turnieje kwalifikacyjne do rozgrywek w ramach Mistrzostw Europy. Nie dla nich jednak awans do kontynentalnej czołówki najlepszych graczy.

Raz lepiej, raz gorzej

O kondycji polskiego hokeja na trawie można powiedzieć wiele. Wciąż daleko mu do finansowania takiego jak w przypadku drużyn futbolowych. Rozgrywki w ramach eliminacji do hokejowych Mistrzostw Europy miały pokazać, w jakiej kondycji są nasi reprezentanci na tle innych europejskich drużyn. I co tu dużo mówić, dobrze nie jest.

Polki okazały się niezwykle waleczne, ale bez strategii i umiejętności niestety nie sięgnęły po najwyższe trofea. W zawodach w Irlandii zespół kobiecy pokonał 2:0 Turcję, jednak przegrała 0:3 z Irlandią oraz 0:1 z Czechami. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Dla porównania, męska reprezentacja w hokeju na trawie przegrała wszystkie trzy spotkania. Z Portugalią 2:3, z Hiszpanią 0:2 i z Czechami 1:3. Po tak sromotnej porażce, nie ma co liczyć na awans.

Zobacz również: O tych najważniejszych zasadach w hokeju na trawie nie możesz zapomnieć!

Plan na przyszłe rozgrywki

Mecze pokazały, że reprezentacja kobiet w hokeju na trawie zagra w przyszłym roku w rozgrywkach drugiej dywizji. Mężczyźni zagrają w trzeciej. Nie da się ukryć, że szczególnie dla reprezentacji mężczyzn to ogromna porażka. Jeszcze 5 lat temu grali w ósemce najlepszych drużyn świata.

Szukasz więcej sportowych informacji? Zobacz portal egol.pl