Wayne Gretzky pozwany! I to z powodu gumy do żucia!

Wayne Gretzky pozwany! I to z powodu gumy do żucia!
fot. unsplash.com

Dzisiaj Wayne Gretzky jest legendą hokeja. Jego wyczyny dobrze zna każdy szanujący się kibic hokejowy. Ostatnio jednak, o sześćdziesięciolatku zrobiło się głośno z całkiem innego powodu. Został pozwany przez producenta gumy do żucia. I to za to, że wystąpił w jego reklamie!

Sprawa sprzed 10 lat

Wszystko rozpoczęło się przed niespełna dziesięciu laty, kiedy to żona Gretzky’ego została poproszona o udział w reklamie gumy do żucia o wiele mówiącej nazwie OMG. Stała się twarzą całej kampanii i wciągnęła w nią swojego męża. Wayne Gretzky zgodził się i ponoć nawet publicznie przyznał, że guma, którą reklamuje, pomogła mu schudnąć aż 15 kilo.

Guma OMG miała być remedium dla wszystkich tych, którzy mają problemy z nadwagą. Okazało się jednak, że cały koncern produkujący tę gumę, zwyczajnie zbankrutował. Być może pogłoski o tym, że guma działa odchudzająco, były lekko przesadzone. Nie zmieniło to jednak faktu, że po tak długim czasie, producent gum OMG pozywa Gretzy’ego

10 milionów!

Kwota poraża swoją wielkością, a przedmiot oskarżenia jest lekko naciągany. Otóż właśnie przez to, że w publicznych mediach przed dekadą Grotzky powiedział, że guma pozwoliła mu schudnąć, teraz musi pojawić się w sądzie. Producent gum pozywa go i obarcza winą za niepowodzenie w biznesie związanym z gumami. Chociaż sprawa wydaje się być kuriozalna, to jednak sąd w Los Angeles musi rozpatrzyć ten wniosek. Cała sprawa może mieć drugie dno. Być może w tym wszystkim chodzi wyłącznie o rozgłos?