Ubezpieczenie narciarskie – na czym polega?

Ubezpieczenie narciarskie – na czym polega?

Narty i snowboard to bardzo popularne sporty, które wciąż zyskują swoich zwolenników. Niestety, jak każda inna dyscyplina, wiążą się z pewnym ryzykiem wystąpienia nieszczęśliwych wypadków. Skręcona noga, zwichnięty bark czy stłuczenia to tylko niektóre przykłady na to, co może się stać. Jest na to pewien sposób, a jest nim ubezpieczenie narciarskie. Na czym polega taka usługa i czy warto z niej skorzystać?

Ubezpieczenie narciarskie – na czym polega?

Ubezpieczenie narciarskie to nic innego jak zabezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego wypadku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. W takich przypadkach zazwyczaj konieczny jest transport helikopterem do placówki medycznej, a koszty takiej akcji są bardzo wysokie. Ubezpieczenie zapewnia ich pokrycie, gdy skorzystanie z tych usług okaże się konieczne. Obie dyscypliny to sporty wysokiego ryzyka, więc taka usługa naprawdę może się przydać.

Komu przyda się ubezpieczenie na narty?

Tego typu ubezpieczenie przyda się oczywiście osobom aktywnym, które np. wybierają się na zimowisko w trakcie ferii czy na wyjazd w góry w celu uprawiania sportów zimowych. Jest to pewnego rodzaju ubezpieczenie turystyczne, które nie jest nam potrzebne przez cały rok, ale w trakcie trwania urlopu czy ferii zimowych jest cennym zabezpieczeniem. Jeżeli wybierasz się na ferie zimowe w góry na stok, kup ubezpieczenie narciarskie online na stronie tueuropa.pl szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Co obejmuje ubezpieczenie narciarskie?

Dobre ubezpieczenie narciarskie obejmuje cały szereg usług i zabezpieczeń. Podstawową opcją jest pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, transportu i ratownictwa górskiego. Warto wiedzieć, że koszty akcji ratunkowej są bardzo wysokie.Pokrycie kosztów leczenia to ogromne odciążenie, gdyż koszty leczenia i transportu medycznego w górach również bywają bardzo wysokie. Ubezpieczenie zapewnia także ochronę na wypadek zachorowania na COVID-19m a także ochronę na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego zapewnia nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale także wypłatę odpowiedniego odszkodowania na ogólnych warunkach ubezpieczenia. Usługą dodatkową jest również ubezpieczenie bagażu. Zakres ubezpieczenia jest zależny od od wybranego pakietu. W pakiecie podstawowym otrzymujesz gwarancję pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, transportu, a także ochronę w zakresie COVID-19. Wyższym pakietem jest pakiet Comfort, w skład którego wchodzą dodatkowe usługi, np. ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego czy zabezpieczenie w przypadku przymusowej kwarantanny lub izolacji. Najwyższym pakietem jest pakiet All Inclusive, zapewniający najszerszy zakres ubezpieczenia. W tym przypadku najwyższa jest także suma ubezpieczenia.