Oto skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w skokach narciarskich. Kibice muszą mocno trzymać kciuki!

Oto skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w skokach narciarskich. Kibice muszą mocno trzymać kciuki!
fot. unsplash.com

Kiedy trener polskiej kadry skoczków narciarskich podał nazwiska zawodników, którzy wystartują w Pekinie na Igrzyskach w Pekinie, nikt nie był zdziwiony. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Nic nie wskazuje na to, by wprowadzono nagłe zmiany. Cóż z tego, jak forma jest najsłabsza od lat?

Igrzyska już niebawem

Zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 3 lutego i potrwają do 20 lutego 2022 roku. Nie da się ukryć, że apetyt na medale jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego był bardzo duży. W poprzednich latach to właśnie polscy skoczkowie narciarscy zdobywali najwięcej medali olimpijskich. Kamil Stoch i Adam Małysz mogą pochwalić się złotem. W kategorii drużynowej również mamy się czym pochwalić. Jednak wszystko wskazuje na to, że te igrzyska będą poza zasięgiem medalowym.

Oficjalny komunikat PZN

Opinia publiczna o wyborze selekcjonera dowiedziała się po zakończeniu konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Michał Doleżał, trener skoczków, wytypował pięciu zawodników, którzy jego zdaniem mają największe szanse na zdobycie upragnionych medali. Postawił na sprawdzonych zawodników, jednak ostatnio oni zmagają się ze spadkiem formy.

Kamil Stoch ma kontuzję, Dawid Kubacki przechodzi koronawirusa, a Piotr Żyła ostatnio również nie zaskakuje wysokimi lotami. Małym zaskoczeniem może być powołanie Pawła Wąska i Stefana Hula, którzy dopiero od niedawna poczuli wiatr pod narty. Miejmy nadzieję, że nasze orły zaskoczą wszystkich i będą skakać jak nigdy!

Jeden komentarz o “Oto skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w skokach narciarskich. Kibice muszą mocno trzymać kciuki!

Dodaj komentarz