NHL nie będzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Wszystko przez COVID-19!

NHL nie będzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Wszystko przez COVID-19!
fot. unsplash.com

Amerykańska liga NHL to najlepsza liga światowego hokeja i nikt raczej z tym nie polemizuje. Wszyscy fani hokeja z pewnością cieszyli się na samą myśl o oglądaniu ich w akcji na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Niestety, koronawirus pokrzyżował te plany.

Wszystko zaplanowane

Kalendarz rozgrywek NHL był tak ustalony, aby w dniach 6 do 22 lutego 2022 nie odbywały się żadne mecze ligowe. Wszystko po to, aby zawodnicy bez problemu mogli uczestniczyć w igrzyskach. Niestety, pandemiczna rzeczywistość pokazała, że mimo dokładnych planów, wszystko może rozsypać się jak domek z kart.

50 spotkań w plecy

Koronawirus i związana z nim pandemia wciąż mieszają w rozgrywkach sportowych na całym świecie. W samej lidze NHL pod koniec grudnia było ponad 50 nierozegranych spotkań w obecnym sezonie. Dlatego też najpewniej w Pekinie nie zobaczymy zawodników z tej ligi. Planowane wcześniej przerwy w meczach będą wykorzystane na rozegranie zaległych spotkań tak, aby móc jak najszybciej wyjść na zero.

NHL nie ma szczęścia w igrzyskach

Cztery lata temu, w Pjongczangu, również nie oglądaliśmy ich na lodzie. Wtedy na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. Teraz to problemy związane z koronawirusem. Hokeiści z NHL uczestniczyli w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich aż pięć razy i zdobywali spore wyróżnienia.

Niestety, na imprezie zabraknie również polskiej reprezentacji w hokeju na lodzie. Polska drużyna odpadła w turnieju w Bratysławie, który był decydującym w kwestii wystąpienia na igrzyskach. Wtedy awans wywalczyły Czechy.

Jeden komentarz o “NHL nie będzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Wszystko przez COVID-19!

Dodaj komentarz