PZPN wydało decyzję w sprawie skoków narciarskich w Wiśle i Zakopanem. Ograniczenia dla niezaszczepionych

PZPN wydało decyzję w sprawie skoków narciarskich w Wiśle i Zakopanem. Ograniczenia dla niezaszczepionych
fot. unsplash.com

Inauguracja nowego sezonu skoków narciarskich już niebawem. W Polsce będzie można kibicować skoczkom w Wiśle, od 3 do 5 grudnia, oraz w Zakopanem, między 14 a 16 stycznia. Jednak nie wszyscy będą mogli dopingować naszych orłów na trybunach.

Bilety tylko dla zaszczepionych

Informacje wyszły z samego źródła, od sekretarza generalnego PZPN. Jan Winkiel zastrzega, że na 99% na Pucharze Świata w Wiśle oraz Zakopanem na zakup biletów będą mogły sobie pozwolić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Na skocznię w Wiśle, wedle wstępnych szacunków, będzie można wpuścić około 6 tysięcy kibiców. Za to na Wielkiej Krokwi w Zakopanem aż 10 tysięcy fanów. Wszystko to oczywiście z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych obowiązujących w pandemii COVID -19. W konsekwencji nawet zaszczepieni uczestnicy będą musieli zachowywać 1,5-metrowy dystans.

Sytuacja jest dynamiczna

Nie da się ukryć, ze czwarta fala koronawirusa już obecnie zbiera swoje żniwo. Wciąż wzrastająca liczba zakażeń stawia pod znakiem zapytania przyszłe imprezy masowe. Patrząc na to, co działo się w ubiegłym roku, nie mamy pewności, czy kibice w ogóle wejdą na trybuny. Obecne przepisy dotyczące imprez masowych obowiązują do końca października. Podczas tego typu imprez może być zajętych tylko 50% miejsc, jednak do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Nikt nie wie, co rząd zmieni po 1 listopada. Możemy mieć tylko nadzieję, że czwarta fala zatrzyma się na tyle, aby wszyscy mogli uczestniczyć w tym sportowym święcie.