Reprezentacja Polski hokeistek idzie jak burza. Igrzyska olimpijskie w Pekinie na wyciągnięcie ręki!

Reprezentacja Polski hokeistek idzie jak burza. Igrzyska olimpijskie w Pekinie na wyciągnięcie ręki!
fot. unsplash.com

Już niebawem polska reprezentacja kobiet w hokeju będzie walczyć o udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Jeżeli im się uda, będzie to pierwszy raz w historii olimpiady zimowej!

Wygrany turniej w Bytomiu

Po raz pierwszy olimpijskie zmagania kobiet w hokeju na lodzie pojawiły się w Nagano, w 1998 roku. Niestety reprezentacja naszego kraju nigdy nie dostała się na olimpiadę, a nawet do ostatnich faz eliminacji. Aż w końcu, w ostatnią niedzielę spełniły się marzenia wszystkich hokejowych kibiców.

Polki zwyciężyły z Meksykiem 12:0 i Turcją 8:1. O tym, czy awansują, miał zadecydować mecz z Holandią. Zaczęło się niezbyt dobrze, bo już w trzeciej tercji Holenderki wygrywały 2:0. Jednak dwie minuty później być już 3:2 i ostatecznie wygrały całe spotkanie. Bohaterkami tego meczu są z pewnością zdobywczynie bramek: Karolina Późniewska, Wiktoria Sikorska i Klaudia Chrapek.

Ostatnia prosta

Dzięki tym rozgrywkom Polki zakwalifikowały się do finałowego turnieju w Chomutovie. W Czechach będą rywalizować z Czeszkami, Węgierkami i Norweżkami. Aby pojechać na olimpiadę, muszą wygrać całe spotkanie. Nie będzie to proste zadanie, bo wszystkie zespoły są uplasowane wyżej od Polek w światowym rankingu.

Gdzie zobaczymy zmagania?

Wszystkie mecze eliminacyjne do igrzysk olimpijskich w Pekinie będzie można zobaczyć w TVP Sport. Zarezerwuj sobie więc kilka listopadowych wieczorów, z pewnością będą pełne emocji.

Igrzyska w Pekinie

Jeżeli nic się nie zmieni, to zmagania kobiet w hokeju na lodzie będzie można obserwować od 3 do 17 lutego. Do walki o olimpijskie złoto stanie 10 najlepszych drużyn wyłonionych podczas osobnych turniejów. Zapewniony udział mają już Chinki, Stany Zjednoczone, Kanada, Finlandia, Rosyjski Komitet Olimpijski, Szwajcaria i Japonia. Czy wśród tych krajów będzie Polska? Trzymajmy mocno kciuki!