Nietypowe sporty zimowe

Nietypowe sporty zimowe
fot. unsplash.com

Na pierwszy rzut oka, sporty zimowe mogą wydawać się nudne. Narciarstwo, saneczkarstwo, hokej… Nic jednak bardziej mylnego. Są takie sporty zimowe, dzięki którym możesz zapomnieć o nudzie. Tylko, czy starczy ci na nie odwagi?

Żeglarstwo lodowe

Czyli ice boating. Nazywana jest potocznie zimową odmianą żeglarstwa. Teoretycznie jesteś na łódce, fachowo nazywanej bojer. To drewniany, płaski, wąski i długi kadłub, płoza oraz dwie płozy po bokach. Do tego przyczepiony jest sporej wielkości żagiel na maszcie. Ponoć nauka sterowania taką lodową łódką wcale nie jest taka trudna. Już po kilku godzinach możesz cieszyć się jazdą na zamrożonym jeziorze. I to się nazywa zabawa!

Latanie na desce

Jeżeli znudziło ci się narciarstwo oraz snowboarding w podstawowej wersji, spróbuj snowkiting. Generalnie to jazda na nartach albo desce, ale wspomagana latawcem akrobacyjnym. Dzięki temu sportowiec może nie tylko osiągać zawrotne szybkości na płaskim terenie, ale i próbować różnego rodzaju akrobacji. To nowy sport, ale zyskuje coraz to nowych zwolenników mocnych wrażeń.

Skibob

Wyobraź sobie rower z niskim siedzeniem, gdzie zamiast kół są przypięte trzy narty. Główna do podtrzymania kierownicy i dwie boczne, pomagające utrzymać równowagę użytkownika. Kiedy wszyscy jeżdżą na nartach lub snowboardzie, ty wyjedź na stok ze skibobem. Wrażenia niesamowite!

Fatbiking 

Pozostając w tematyce rowerów, tym razem ten sprzęt jest wyposażony w grube opony, które są dostosowane do zjazdów terenowych na ośnieżonych trasach. Aby uprawiać ten sport zimowy trzeba mieć niezłą kondycję, bo jazda po ubitym śniegu wymaga sporo siły. 

Skijorning

Ten sport wymyślili Norwegowie. Przyczepiali na specjalnej uprzęży swoje duże psy lub konie, wskakiwali w narty i ruszali na szlaki. Mocno przyjęło się to w całej Skandynawii a potem rozlało na cały świat. Jeżeli masz czworonoga, który musi się wybiegać, ten rodzaj zimowego sportu będzie idealny!