Najpopularniejsze sporty zimowe w Polsce. Tego musisz spróbować!

Najpopularniejsze sporty zimowe w Polsce. Tego musisz spróbować!
fot. unsplash.com

Zimowe sporty są nie mniej ekscytujące niż letnie. Trzeba tylko znaleźć swoje ulubione. I tak jak nie każdy musi jeździć na rolkach czy pływać w morzu, tak nie wszyscy muszą lubić narciarstwo. W sportach zimowych na szczęście masz ogromny wybór. Co więc wybrać konkretnie?

Snowboard

Ponoć bardzo łatwo jest na nim zacząć naukę jazdy na białym, ubitym puchu. Odpowiednie manewrowanie ciałem i jedziesz. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy chcesz nauczyć się pewnych technicznych trików. W każdej górskiej miejscowości zimą dechę wypożyczysz bez problemu. Musisz mieć ze sobą jedynie specjalistyczną odzież narciarską oraz rękawiczki i Google. 

Łyżwiarstwo

Jeżeli chcesz poczuć się jak w romantycznym filmie, koniecznie musisz odwiedzić pobliskie lodowisko. Najczęściej łyżwy można wypożyczyć już na miejscu. Jedyne, co potrzebujesz to wygodne ubranie. Jeżeli czujesz się na lodzie pewnie, możesz poszaleć z różnymi skokami, piruetami i spiralami. 

Saneczkarstwo

Ten rewelacyjny sport, w bardziej pierwotnej wersji uprawiał zapewne każdy z nas. Zjazd na sankach z dużej górki daje ogromnie dużo frajdy. I to nie tylko najmłodszym. W bardziej profesjonalnej formie, saneczkarstwo to zjazd na odpowiednio przygotowanym torze, w opływowych sankach i specjalnych skafandrach. Warto wspomnieć, że pierwsza sekcja saneczkarstwa powstała w Polsce już w 1909 roku.

Hokej

Większość z nas raczej wybiera jego oglądanie niż granie, jednak warto spróbować i tego sportu. Warunkiem koniecznym jest bardzo dobra umiejętność jazdy na łyżwach. Potem, to już tylko do przodu. Każdą drużyna składa się z sześciu zawodników a mecz trwa 3 tercje po 20 minut. Wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek plastikowym krążkiem. W tym sporcie liczy się szybkość reakcji i celność strzałów. Koniecznie wypróbuj!

Budowanie rzeźb lodowych na czas

Jak się okazuje, to również sport, który ma na całym świecie całe rzesze fanów. Zrobienie okazałej lodowej budowli wcale nie jest takie proste. Trzeba mieć odpowiedni materiał (śnieg) i umieć się z nim właściwie obchodzić. Przydadzą się również zdolności konstrukcyjne i architektoniczne. Jedno jest pewne, ten sport możesz uprawiać wszędzie tam, gdzie jest śnieg! 

Artykuł przygotowany przy współpracy z zimnozimno.pl.