Najbardziej niebezpieczne sporty na świecie

Najbardziej niebezpieczne sporty na świecie
fot. unsplash.com

Regularnie uprawiany sport to samo zdrowie. I z tym nikt nie będzie polemizował. Jednak są takie sporty, które nie dość, że wymagają ogromnej siły i dowagi, to jeszcze są bardzo niebezpieczne. Jakie to będą?

BASE Jumping

Wyobraź sobie, że stoisz na bardzo wysokim klifie. Bierzesz odpowiedni rozpęd, a potem…skaczesz w przepaść. W odpowiednim momencie oczywiście rozwijasz spadochron. Sportowcy pasjonujący się tą odmianą aktywności fizycznej skaczą z różnych wysokich obiektów. Wieże telewizyjne, przęsła, budynki. A wszystko to tylko z kaskiem i jednym spadochronem. Statystyki w tym przypadku są conajmniej niepokojące – rocznie umiera średnio od 5 do 15 osób. Ta odmiana skoków spadochronowych jest jedną z najbardziej niebezpiecznych odmian. Czy naprawdę warto?

Heli – Skiing

Tym razem lecisz helikopterem w najtrudniejsze rejony wspinaczkowe świata. Wysokie, ośnieżone skalne szczyty są coraz bliżej, a ty szykujesz się do…skoku. Masz na sobie kompletne ubranie narciarskie i narty albo snowboard. Kiedy helikopter daje zielone światło, skaczesz i od razu zderzasz się z twardą zmarzliną. Pozostaje tylko zjechać w dół, bez wcześniej wyznaczonych tras. Niebezpieczne właściwie jest tu wszystko, od podróży helikopterem, po zjazd a na niepewnej pogodzie kończąc. Takie ślizgi zazwyczaj są planowane na trudno dostępnych trasach, gdzie bardzo trudno byłoby dostać się jakiejkolwiek ekipie ratowniczej. 

Nurkowanie jaskiniowe

Ponoć każdy może nauczyć się tego sportu. Nurkowanie w spokojnych wodach rafy koralowej to bardzo przyjemne spędzanie czasu nie tylko na urlopie. A co, jeżeli zamienimy je na trudno dostępne jaskinie? Nigdy nie wiesz co w nich może czekać na śmiałka. Do tego dochodzi brak możliwości szybkiego wydostania się na powierzchnię oraz potencjalna awaria specjalistycznego sprzętu. Tak. To sport dla ludzi o bardzo mocnych nerwach!