Sport w dobie pandemii jest nieobliczalny. Kolejna ważna impreza odwołana!

Sport w dobie pandemii jest nieobliczalny. Kolejna ważna impreza odwołana!
fot. unsplash.com

Sportowcy nie mają łatwego życia, odkąd cały świat boryka się z pandemią koronawirusa. Niejeden raz było już głośno o sytuacji, w której przygotowywano się przez długi czas do konkretnej imprezy sportowej, a ta została nagle odwołana. Teraz taka sytuacja spotkała Uniwersjadę 2021.

Zawody uniwersyteckie

Uniwersjada to międzynarodowe, multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbywają się do dwa lata. Występują w niej sportowcy zarówno z dyscyplin letnich jak i zimowych. Do zawodów mogą przystąpić reprezentacje z krajów skupionych wokół Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego. Niestety, w tym roku pandemia sprawiła, że planowane z ogromnym wyprzedzeniem zawody zimowe się nie odbędą. Być może Uniwersjada to nie są sporty zimowe które oglądamy najczęściej, ale i tak mają zagorzałych kibiców na całym świecie.

Odwołana na dwa tygodnie przed

Kiedy prezes komitetu organizacyjnego Uniwersjady 2021, Guido Graf, zapowiedział konferencję prasową, wszyscy domyślali się, co będzie jej przedmiotem. Szwajcaria nie może sobie pozwolić na imprezę masową w dobie szalejącego, nowego wariantu koronawirusa – Omikrona.

Całe wydarzenie w pierwszych założeniach, miało odbyć się w styczniu 2022. Potem jednak, w obawie przed kolejną falą zachorowań, przełożono na połowę grudnia. Dzisiaj już wiemy, że nie odbędzie się wcale. Graff w swoim komunikacie wyraził ogromny żal co do zaistniałej sytuacji, jednak nie może narażać tysięcy ludzi na zachorowania w imię imprezy sportowej. Na koniec wyraził nadzieję, że następnym razem nie będzie już takich niespodzianek i zawody Uniwersjady przebiegną w normalnym trybie. Choć o tym, kiedy skończy się pandemia, nie wie chyba nikt.