Jakie sporty zimowe oglądamy najczęściej? Zarezerwuj na nie czas już jesienią!

Jakie sporty zimowe oglądamy najczęściej? Zarezerwuj na nie czas już jesienią!
fot. unsplash.com

Polacy uwielbiają oglądać sporty zimowe. Wydawać by się mogło, że są o wiele mniej popularne niż chociażby piłka nożna. A jednak to właśnie one gromadzą tłumy przed telewizorami i na trybunach. Co konkretnie lubią Polacy?

Skoki narciarskie

Nie da się ukryć, że od czasów sukcesów Adama Małysza, to właśnie skoki narciarskie są jednym z najchętniej oglądanych sportów zimowych. Kibicujemy naszym skoczkom i przeżywamy ich wzloty oraz upadki. Do tego sukcesu może przyczynić się fakt, że jesteśmy jedną z największych potęg europejskich skokach narciarskich. Charyzmatyczni skoczkowie szybko stają się ulubieńcami publiczności i dzięki temu ten sport jest tak popularny. Nie bez znaczenia jest również coraz lepiej dofinansowane zaplecze, na którym mogą trenować młodzi skoczkowie, nadzieja polskiej kadry. 

Hokej 

To wciąż sport trochę traktowany po macoszemu. Nie da się jednak ukryć, że w Polsce mamy dobre profesjonalne drużyny hokejowe, których rozgrywki śledzi tysiące kibiców. Nic nie da się porównać do fantastycznej atmosfery na lodowisku. Wie o ty, każdy, kto chociaż raz wybrał się na taki mecz. Obiektywnie rzecz ujmując, polskim drużynom nieco brakuje do poziomu czeskich czy rosyjskich sąsiadów, jednak wciąż walczą o bycie jeszcze lepszym. Hokej to również jedno z najpopularniejszych zajęć dodatkowych jakie wybierają nastolatkowie. Czyżby rosło nowe, doskonale wyszkolone pokolenie?

Bieg narciarski 

Pierwsza była Justyna Kowalczyk. Jej walkę podczas morderczych biegów śledziła przed telewizorami większość Polaków. W jej ślady poszło wiele młodych biegaczek, które krok po kroku zdobywają formę aby w przyszłości sięgnąć po największe trofea. Oglądanie ich w akcji to sama przyjemność i ogromne emocje.