Kiedy zobaczymy letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich? Zamiast w lipca, będzie październik!

Kiedy zobaczymy letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich? Zamiast w lipca, będzie październik!
fot. unsplash.com

Tej decyzji nie spodziewał się chyba nikt. Mistrzostwa Polski na Skoczni w Zakopanem odbędą się nie jak zwykle, w sezonie wakacyjnym, ale w październiku. Czy organizatorzy naprawdę wiedzą, co robią?

Październikowa słota

Polska późna złota jesień rzadko kiedy jest bezwietrzną i sprzyjająca skokom na igelicie. Częściej to deszcze, plucha i fatalne warunki pogodowe. Jednak taką właśnie decyzję podjął polski związek sportów zimowych, głównie ze względu na infrastrukturę. Mistrzostwa odbędą się na Średniej Krokwi w Zakopanem, która w okresie wakacyjnym była jeszcze w remoncie. Planowane prace, ze względu na pandemię, niestety niespodziewanie się przedłużyły, nie dając szans na lipcowe skoki. Postanowiono więc o Jesiennych Mistrzostwach Polski. 

Zacięta rywalizacja

Skoczkowie będą rywalizować ze sobą o mistrzowskie medale na igelicie w ostatni weekend października, od 28.10 do 29.10. Skoczkowie zmierzą się na średniej skoczni, na igelicie. Jednak patrząc na zmienną, górską pogodę, nie wiadomo, czy nie spotka ich śnieg i górska zawierucha. 

Ostatni sprawdzian

Jesienne Mistrzostwa Polski to swego rodzaju ostatni sprawdzian przed jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego sportowca. Przed skoczkami sezon olimpijski i niezwykle emocjonujące zawody podczas igrzysk w Pekinie. Patrząc na formę naszych latających orłów, wszyscy są pewni, że mamy ogromne szanse na medale. Październikowa impreza będzie więc swego rodzaju barometrem i wskaźnikiem dla trenera, do wprowadzenia ostatnich poprawek.