Kiedy kibic patrzy na ciebie z góry, może uratować ci życie!

Kiedy kibic patrzy na ciebie z góry, może uratować ci życie!
fot. unsplash.com

Do niecodziennego wydarzenia doszło na meczu NHL pomiędzy Vancuver Canucks a Seattle Kraken. Siedząca wysoko na trybunach kobieta zauważyła u innego kibica niepokojący pieprzyk. Powiedziała mu o tym i wygląda na to, że dzięki temu uratowała życie!

Na właściwym miejscu

22-letnia Nadia Popovici siedziała tuż za ławką rezerwowych drużyny gospodarzy. Podczas przerwy zauważyła, na szyi jednego z pracowników Canucks pieprzyk, który wyglądał niestandardowo a tym samym niebezpiecznie. Czym prędzej poinformowała o tym Briana Hamiltona, posiadacza tego nietypowego znamienia. Ten pozornie zignorował tę informację.

Zobacz również: Obowiązkowe szczepienia w lidze NHL?

Po meczu jednak skonsultował to z lekarzem drużyny, który czym prędzej skierował Hamiltona na kolejne badania. Szybko okazało się, że to czerniak złośliwy typu 2, który odpowiednio wcześnie wyryty, jest w pełni uleczalny. Tydzień później Bill Hamilton już był wyleczony.

Stypendium na dalszą naukę

Uszczęśliwiony Hamilton chciał jak najszybciej odnaleźć spostrzegawczą kobietę. Pomogły mu media społecznościowe. Nadia mieszka na co dzień w stanie Waszyngton i pracuje w centrum kryzysowym dla samobójców w Seattle. Tym samym zbiera na studia medyczne.

Więcej ciekawostek na temat zdrowia poczytasz na zdrowieonline.pl

Zespół Vancuver Canucks zaoferowała stypendium dla Popovici w wysokości 10 tysięcy dolarów na poczet czesnego do szkoły medycznej. Nie mogła sobie wyobrazić lepszego startu w planowanej karierze pielęgniarskiej.

Dodaj komentarz