Myślenice znowu będą mieć skocznię narciarską. I to nie żart!

Myślenice znowu będą mieć skocznię narciarską. I to nie żart!
fot. unsplash.com

Przed wielu laty to właśnie Myślenice były ważnym ośrodkiem sportowym dla skoczków narciarskich. Niestety, przez lata popadała w coraz większą ruinę, aż w końcu prawie wszyscy o niej zapomnieli. Na szczęście, dzięki wsparciu lokalnych władz, już niebawem znowu będzie otwarta!

Skoków z niej nie zobaczymy

Można jednak powiedzieć, że skocznia będzie nową atrakcją turystyczną Myślenic. Zatem nie zobaczymy tam zimowych zmagań skoczków, jednak i tak warto się tam wybrać. Na szczycie skoczni, którą oczyszczono z posuszu, zamontowano belkę startową, skąd można oglądać panoramę całej okolicy. I w końcu również, nie będzie problemu z dojściem do tego miejsca – są nowe znaki informujące.

Zobacz również: Nowy trener skoczków narciarskich? Rozmowy trwają!

Turyści będą mogli również zapoznać się ze zdjęciami i faktami historycznymi dotyczącymi skoczni, dzięki specjalnym, multimedialnym pulpitom.

Miejsce z niesamowitą historią

Na skoczni w Myślenicach, przed laty regularnie odbywały się treningi oraz prestiżowe zawody. Sportowcy pochodzili z całej Polski, lecz najwięcej było właśnie w Myślenicach. Być może dlatego, że właśnie tu działały dwa kluby z sekcją narciarską. Nieśmiało mówi się o planach na rozbudowę tego miejsca. Przede wszystkim chodzi o nową wieżę widokową, a także różne trasy tematyczne wokół skoczni. Na to potrzeba jednak więcej funduszy, o które miasto już się stara.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal: malopolskainfo.pl