Jak obstawiać skoki narciarskie?

Jak obstawiać skoki narciarskie?

Skoki narciarskie to dyscyplina sportu, która przyciąga zarówno na skocznie, jak i przed ekrany telewizorów tysiące kibiców. Stała się ona niezwykle popularna dzięki ogromnym sukcesom, jakie w tej dziedzinie odnosił Adam Małysz. Obecnie mistrz ten doczekał się wielu następców, którzy również mogą pochwalić się zwycięstwami w najważniejszych konkursach skoków narciarskich. Nic więc dziwnego, że skoro dyscyplina ta jest bardzo popularna w Polsce, niektóre osoby decydują się na obstawianie wyników takich konkursów. W jaki sposób można typować skoki? Podpowiadamy.

Gdzie obstawiać skoki narciarskie?

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w obstawianiu skoków narciarskich, powinny przede wszystkim korzystać wyłącznie z pomocy zaufanych, legalnie działających na rynku firm. Żeby znaleźć rzetelnego operatora, warto odwiedzić stronę ranking legalnych pl. Znajdują się na niej wyłącznie działające zgodnie z przepisami polskiego prawa firmy. Różnią się one między sobą nie tylko oferowanymi stawkami, ale również promocjami, a także bonusami. Dlatego jeżeli jesteśmy nowicjuszami w tej dziedzinie i chcemy założyć swoje pierwsze konto z zamiarem obstawiania skoków narciarskich, możemy sprawdzić taki ranking. Takie zestawienie z pewnością ułatwi nam wybór licencjonowanego operatora, który działa na rynku już od pewnego czasu i ma rzesze stałych, zadowolonych klientów.

Jak obstawia się skoki narciarskie?

Kiedy już wybierzemy operatora, chcąc obstawić skoki narciarskie, powinniśmy najpierw zdecydować czy stawiamy na zakłady długoterminowe, czy krótkoterminowe. Do tych pierwszych zalicza się na przykład typowanie, kto wygra cały Puchar Świata w skokach narciarskich lub poszczególne mniejsze cykle, takie jak na przykład Turniej Czterech Skoczni. Dodatkowo możemy obstawić, kto stanie na podium w klasyfikacji generalnej, ale również, kto najwięcej razy stanie na podium Pucharu Świata.

Zakłady krótkoterminowe w skokach narciarskich to przede wszystkim te dotyczące poszczególnych konkursów. Najpopularniejsze zakłady związane są ze zwycięzcami zawodów, ale równie często typowane są takie, które stawiają na to czy na przykład dany skoczek awansuje do drugiej serii konkursu, a także kto zajmie miejsce od 1 do 3 czy od 1 do 10. Czasami możemy obstawiać również zakłady specjalne dotyczące na przykład pobicia rekordu skoczni lub danej odległości.

Na co zwrócić uwagę obstawiając skoki narciarskie?

Miłośnicy skoków narciarskich doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak zmienny jest to sport. Dlatego obstawiając wyniki, powinni wziąć pod uwagę między innymi prognozy pogody. Pamiętajmy również, że jest to sport indywidualny. Dlatego nawet jeżeli obstawiamy wyniki konkursu drużynowego, musimy wiedzieć, że forma i wynik jednostki będzie wpływał na końcowy rezultat drużyny. Pamiętajmy także, że kursy również mogą się mylić, a duże znaczenie dla wyniku może mieć nawet rozmiar skoczni, czy pora roku, kiedy odbywa się konkurs. Obstawiając skoki narciarskie, pamiętajmy by decydować się na taki krok wyłącznie za pośrednictwem legalnego operatora. Kierujmy się rozsądkiem, dobierając kwotę zakładów. Obstawianie skoków narciarskich wiąże się z pewnym ryzykiem.